1 листопада 2021 р.

ЗУНР - провісниця держави Україна


Стара латинська мудрість називає історію вчителькою життя. Тому кожне покоління звертається до минулого, щоб почерпнути звідти досвіду для сучасного і майбутнього. Сьогодні ми згадаємо одну зі сторінок нашої історії  1 листопада 1918 року стало однією з найважливіших подій нашої історії. Після шести століть іноземного поневолення виникла національна українська держава, яка на основі Тимчасової Конституції стала називатися Західно-Українською Народною Республікою. Це стало першим кроком до проголошення через три місяці в Києві Соборності всіх українських земель в одну державу.     В ніч на перше листопада українські військові частини взяли під контроль Львів, і над ратушею був піднятий синьо-жовтий прапор. Влада у Львові та інших західноукраїнських містах (в Раві-Руській, Станіславі, Коломиї) перейшла до Української Національної Ради.                            

11 листопада був створений Державний секретаріат влади, головою його було вибрано К.Левицького. 13 листопада був затверджений тимчасовий Основний Закон, яким була затверджена назва - Західно-Українська Народна Республіка (ЗУНР), визначалися її кордони, герб, прапор. Президентом ЗУНР було обрано Є.Петрушевича. До складу ЗУНР увійшли етнічні землі: Галичина, Закарпаття, Буковина. ЗУНР займала площу 70 тис.кв.км з населенням 6 млн.чол. 

            1 листопада 2021 року виповнюється 103 річниця з часу заснування Західно-Української  Народної Республіки. У Будинку культури нашого селища відбувся онлайн захід «ЗУНР – провісниця держави Україна»  в якому разом з працівниками Будинку культури взяли участь і працівники центральної бібліотеки.

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар