25 лютого 2016 р.

Довго щирими словами до людей промовлятиму я

Леся Українка, наділена потужними і стійкими громадянськими почуттями, високим благородним обов’язком, вірно і повноцінно служила людям, віддаючи свої сили, знання, енергію, талант боротьбі за їхнє щастя, за наближення і торжество на землі справедливості, добра, гуманістичних ідеалів. Літературна спадщина Лесі Українки – органічна і невіддільна складова частина української літератури й культури.
140 років тому, 25 лютого, на Волині, у Новоград Волинську, у сім’ї Косачів   народилась донька. Синьоока білява дівчинка із душею гордою і ніжною, серцем лагідним і чистим. Характером сильним, волею незламною. Мама назвала її Лесею.
                Багато уваги батьки приділяли вихованню дітей (їх було шестеро). Мама Лесі Українки – відома письменниця Олена Пілка, а батько – юрист і громадський діяч. Дитячі роки Лесі минали на поліссі. В краю соснових борів, таємничих лісових озер, росистих лук. Дівчинка росла веселою, жвавою, розумницею і чепурушкою. Була здібною і працьовитою, товаришувала з сільськими дітьми. Разом з братами і сестрами брала участь у народних святах. Одягали українські костюми, співали пісні,   грали народні ігри. Волинський фольклор вражав дівчинку своєю міфологією з її мавками, перелесниками, русалками. Маленька Леся так повірила в існування  лісових істот, що в ночі, таємно, бігала  в ліс і шукала там мавку. Пісня, казка, легенда, на все життя полонили уяву майбутньої поетеси

Готуючись до відзначення дня народження Лесі Українки - геніальної дочки українського народу, бібліотекою проведено мандрівку у творче життя « Довго щирими словами до людей промовлятиму я». Учні місцевої школи прочитали вірші  Л. Українки. В читальному залі було підготовлено книжкову  виставку на якій представлено  твори Л. Українки та літературу про неї.  В Інтернет центрі бібліотеки учасники переглянули документальний фільм про життя і творчість Л. Українки «Леся Українка Література і журналістика» із серії Постаті.

Немає коментарів:

Дописати коментар