23 червня 2016 р.

Безпечний Інтернет

      Щороку все більше дітей користуються інтернетом, використовуючи доступ не лише з комп’ютера, а й з мобільних телефонів, що актуалізує проблему онлайн-безпеки дітей.
У 2011 році вперше в Україні кафедрою превентивної роботи та соціальної політики ЮНЕСКО було проведено широкомасштабне дослідження «Рівень обізнаності українців щодо питань безпеки дітей в Інтернеті».
Дослідження виявило, що з 96% дітей-користувачів Інтернету віком від 10 до 17 років 51% не знає про небезпеки в мережі. А 44% дітей знаходяться у потенційній зоні ризику (розміщують особисту інформацію) і 24,3% вже були в ризикованих ситуаціях (ходили на зустріч з віртуальними знайомими). У віковій групі від 15 до 17 років цей показник досягає 60,3%. 
     Особливо ця проблема загострюється під час літніх канікул коли в дітей з’являється багато вільного часу. Бібліотека, як осередок культури теж займається цією проблемою. Саме з метою запобігання бездумного використання Мережі дітьми та навчання основам безпечного користування нею в Інтернет-центрі Вигодської публічної бібліотеки було проведено  інтернет подорож «Безпечний Інтернет».
Під час бесіди діти були ознайомлені з основними небезпеками, які існують в Мережі. Також їх ознайомили з правилами безпеки в Інтернеті. На завершення заходу діти переглянули  презентацію «Безпечний інтернет ».
     
 
 
Хоча, на сьогоднішній день Інтернет-залежність не визнається особливим захворюванням. Не існує психологічного чи психіатричного діагнозу: «Інтернет-залежність». У порівнянні із залежностями від алкоголю і наркотиків, залежність від Інтернету в меншій мірі шкодить здоров'ю людини, не руйнує його мозок, і, здавалося б, достатня безпечна. Але іноді надмірне захоплення Інтернетом дійсно стає причиною серйозних проблем серед яких є: неможливість особистості продуктивно функціонувати в реальному житті; втрата соціального статусу; наявність сімейних проблем; знецінення взаємин, що мають місце за межами медіа простору; хронічна втома; девіантна та делінквентна поведінка, й навіть суїцидальні прояви. На наш  погляд, для того, щоб запобігти більшості з негативних ефектів, необхідно проводити планомірну та послідовну підготовку підлітків до оволодіння новим світом та інформаційною культурою Інтернету. Все сказане змушує задуматися , адже від того чим займається підліток у вільний час, як організовує своє дозвілля , залежить подальше формування його особистісних якостей, потреб, ціннісних орієнтацій , світоглядних установок, а в цілому зумовлює його положення в суспільстві. І бібліотека повинна надавати в цьому посильну допомогу. 
 
 
 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар