1 квітня 2025 р.

«Однин з найгеніальніших людей, яких дала Україна».

Творчість кожного великого письменника – неоціненний скарб культурного й духовного досвіду, який має велике значення для розвитку суспільства. Особлива роль у цьому контексті належить видатному прозаїку, драматургу, засновнику реалістичного напряму в українській літературі – М. В. Гоголю (1809–1852), який без сумніву є неординарною особистістю в інтелектуальному просторі України та унікальним явищем для всього світу.

З кожним роком зростає інтерес до творчості М. В. Гоголя в Україні, адже його бажання увіковічити засобами літературної творчості рідну Україну, її славний народ дає нам право визначити його як одного із яскравих просвітителів української нації. Недарма Михайло Грушевський вважав Гоголя «одним з найгеніальніших людей, яких дала Україна». Цьогоріч ми відзначаємо 190-ту річницю з дня виходу першого видання повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба».

 

 


25 березня 2025 р.

Бібліотека щиро вдячна дарувальникам книг

Ми щиро вдячні Українському культурному фонду та особисто Наталії Пилипчук за подаровані нашій бібліотеці книги.

  





21 березня 2025 р.

Нові надходження 2025


 Фонд нашої бібліотеки збагатився новими виданнями. Ми вдячні Українському інституту книги за нову літературу. Запрошуємо читачів відвідати нашу бібліотеку і ознайомитися з новинками художньої літератури, книгами на історичну і мистецьку тематику. 



Поезія- це завжди неповторність (21 березня-Всесвітній день поезії)

Щоб привернути увагу суспільства до поезії як до джерела відповідей на багато питань людства, як до мистецтва, повністю відкритого людям, на 30-ї сесії ЮНЕСКО у 1999 році було прийнято рішення: 21 березня кожного року відзначати Всесвітній день поезії.

Прийнято говорити, що поезія – це загущеність думки й почуття….. Іван Франко назвав поезію «кристалізацією» життя; Ліна Костенко пише «Поезія – це завжди неповторність, якийсь безсмертний дотик до душі»… Символічним знаком поезії, як відомо, є крилатий кінь – Пегас, адже «крилатість» – одна з важливих її якостей. Поезія допомагає нам жити разом. Вона необхідна для встановлення діалогу між культурами та для гармонійної взаємодії між різними суспільствами. Заохочення поетичної творчості, її поширення та перекладу — це ще один із чинників сприяння культурному різноманіттю, життєво важливе джерело натхнення, відроджуване живою єдністю поета в багатогранних проявах його творчості.  




19 березня 2025 р.

Митцю не треба нагород, його судьба уже нагородила. (До 95-ї річниці від дня народження Ліни Костенко)

Митцю не треба нагород, його судьба уже нагородила. Коли в людини є народ, тоді вона уже людина»!

Сьогодні, 19 березня, свій 95-ий день народження відзначає Ліна Василівна Костенко – жива легенда української літератури, совість нації, поетеса, чиє слово звучить як правда і як зброя.

Її творчість – це не просто поезія, а дороговказ для кожного, хто прагне свободи, чесності, гідності. Ліна Костенко не йшла на компроміси, не зрадила своїх принципів навіть у найважчі часи. Вона завжди писала і пише про найважливіше – про людську сутність, про боротьбу за справедливість, про те, як залишатися Людиною.

В цей день наша бібліотека провела поетичні читання творів Ліни Василівни.

 



11 березня 2025 р.

До 211-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка

 

9 березня відзначається 211-ї річниця від дня народження Т.Г. Шевченка. До цієї знаменної дати наша бібліотека підготувала книжкову виставку «Шануймо слово Кобзаря» та книжкову викладку, присвячену 185-й річниці з часу виходу першого видання «Кобзаря».

  


  

  

  

   

  













4 березня 2025 р.

Творча зустріч з Степаном Процюком

Другого березня у нашій бібліотеці відбулася зустріч з письменником з Івано-Франківська Степаном Процюком, організатором якої була завідувачка Старомізунськоі бібліотеки Ольга Гладич. Були присутні начальник відділу культури Руслан Курус, начальник відділу освіти Віталій Олійник, бібліотекарі Вигодськоі громади, вчителі, мешканці Вигоди та гості з Долини. Спілкування з письменником було дуже цікавим і пізнавальним. Автор розповідав про свій шлях в літературу про роботу над своїми книгами. Іван Процюк відомий як автор художніх біографій письменників. У своєму творчому доробку він має книги про А.Тесленка, В.Винниченка, Г.Тютюнника, В.Стефаника, ,мецената Євгена Чикаленка. Степан Процюк є автором єдиної повної художньої біографії Франка «Руки і сльози». Зустріч пройшла дуже жваво і цікаво. Прозвучало багато питань і відповідей, було куплено багато книжок автора. Ми щиро вдячні п.Степану Процюку за цікаве спілкування та відділу культури за книги, подаровані для бібліотек нашої громади.  


   

 

  

  



  











 



 

20 лютого 2025 р.

21 лютого - Міжнародний день рідної мови

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Історія свята, на жаль, має трагічний початок.

21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці.  

   До цієї дати в нашій бібліотеці було організовано книжкову викладку та  проведено тестування серед читачів на знання української мови: «Вгадай значення рідковживаних українських слів», «Як правильно сказати?», «Як добре ти знаєш українську мову». В тестуванні взяли участь читачі різних вікових категорій.

 

 

  




  


 


  


  















 

Син Волині - громадянин світу.

 

Сьогодні виповнюється 120 років від дня народження Уласа Самчука.

Самчук Улас Олексійович (народився 20 лютого 1905 року в селі Дермань на території сучасного Здолбунівського району Рівненської області, помер 9 липня 1987 року в Торонто (Канада) - український письменник, публіцист, журналіст, один із засновників газети "Волинь", член уряду УНР у вигнанні.

Улас Самчук - легенда української еміграції, чиє ім'я було назавжди заборонено в СРСР, але широко відомо на Заході.

 У 1937-1941 рр. - голова спілки письменників ОУН у Празі, його своїм керівником обрали такі визнані майстри слова, як Олександр Олесь, Олег Ольжич, Олена Теліга та ін. Таке визнання не випадковість: трилогія Уласа Самчука "Волинь" (1932-1937) до війни висувалася на Нобелівську премію в галузі літератури.

  Саме він відкрив усьому світові Україну - країну близьку і привабливу. Ні до, ні після творчості Уласа Олексійовича подібного результату не вдавалося досягти жодному українському письменникові.   

Величезний пласт творчої спадщини Уласа Самчука досі залишається недослідженим через його часті переїзди і життя в різних європейських країнах. Проте відомі твори письменника викликають захоплення у літературних критиків, в них порушуються питання, актуальні і зараз. Експерти стверджують, що читати твори Самчука необхідно людям, які намагаються зрозуміти глибинну суть українства.


20 лютого відзначається День Героїв Небесної Сотні

 

20 лютого щорічно відзначається День Героїв Небесної Сотні

Пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановується під гаслом "Вдячні за свободу!". За утвердження розвитку України, як демократичної європейської країни, заплачено дуже велику ціну — людські життя.

Небесна Сотня — це 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на території східної України. До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віросповідання, освіти, віку. Серед них громадяни України, Білорусі та Грузії.

Увесь цивілізований світ бачив, розумів і підтримував український народ у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини і європейське майбутнє України.

Події того року стали важливою частиною історії сучасної України! А пам’ять про полеглих Героїв назавжди викарбована кровʼю в нашій історії…

Боротьба за свободу триває й донині. Уже як 11 років.

Боремося і поборемо!

Слава Україні! Слава Героям!

 

  




14 лютого 2025 р.

14 лютого відзначається день дарування книг

     

14 лютого – відзначається міжнародний день дарування книг. З нагоди цього свята ми хочемо висловити щиру подяку нашій землячці і співвітчизниці Ользі Глапшун, яка вже багато років живе в Іспанії, але підтримує тісний зв'язок з батьківщиною. Ольга Глапшун – письменниця, перекладачка, авторка поетичних та прозових творів українською, польською та іспанською мовами. Для бібліотек нашої громади пані Ольга подарувала свою збірку «Прокинуся від безсоння». А ось відповідь від авторки: «Мені надіслали цілий фотозвіт про отримання моїх книг, їх комплектування та бібліографічний опис і відправку до бібліотек громади (Калуський р-н)!.. Неймовірно рада, що мої книжки знайшли таке достойне пристанище як бібліотеки – місця, що є невідʼємною часткою моїх спогадів, особливо, дитинства, юності… А ще більше тішуся, що вони ось так активно, конкретно функціонують в ці важкі часи!!!» 





29 січня 2025 р.

Нема любові понад ту, Що окропила кров’ю Крути, (до 107-річниці пам'яті героїв Крут)

Нема любові понад ту,

Що окропила кров’ю Крути,  

І ту гарячу кров святу  

Повік Вкраїні не забути.  

                         В.Письменний   

 

Сьогодні ми схиляємо голови перед подвигом молодих українців, які 107 років тому біля станції Крути стали на захист нашої державності. Юні студенти, курсанти та гімназисти, маючи 16 кулеметів, 1 бронепотяг та 1 бойовий потяг, близько шести годин протистояли багатотисячному більшовицькому війську. 520 добровольців знали, що йдуть на смерть, але не відступили. Затримавши російського ворога на чотири дні біля залізничної станції Крути, юнаки дали змогу владі УНР розгромити повстання російської п’ятої колони під назвою «повстання на заводі Арсенал» у Києві, а головне – укласти Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу й досягнути визнання УНР суб’єктом міжнародних відносин. Ця самопожертва стала символом незламності, любові до Батьківщини та боротьби за право жити у вільній державі.

Сьогодні Україна знову виборює свою свободу. Ми відчуваємо, як тісно пов’язаний героїзм Крут із подвигами сучасних Захисників і Захисниць. І тоді – понад 100 років тому, й тепер – ворог той самий. Нинішні військовослужбовці завершують справу крутянців.

Шана всім, хто захищає Україну! Тільки в єдності ми вистоїмо і переможемо! Слава Героям!Слава Україні!